800px-Widok_Mragowo, fot. Wikipedia, autor TBS

Rajd pieszy Szlakiem Pięciu Jezior zbliża się wielkimi krokami!

Wielkimi krokami zbliża się Rajd pieszy Szlakiem Pięciu Jezior! Wydarzenie to będzie miało miejsce dnia 26 września (sobota). Uczestnicy rajdu wyruszą punktualnie o 10.00 spod miejsca zbiórki, którym jest Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Nie trzeba dokonywać wcześniejszych zapisów, można zdecydować się na wycieczkę w ostatniej chwili i po prostu przyjść, a warto!

O rajdzie

Trasa rajdu jest stosunkowo długa, bo liczy 12 kilometrów. Prowadzi ona przez bardzo atrakcyjne zakątki (uznawane za jedne z najładniejszych na Pojezierzu Mrągowskim), malowniczymi lasami, wzdłuż jezior takich jak Staw Rybny (w Polskiej Wsi), jezioro Piecuch, Jezioro Średnie, Jezioro Głębokie, Jezioro Kociołek, Jezioro Dzwonek, Juno. Niedaleko wspomnianej Polskiej Wsi trasa będzie wiodła przez dość głęboki i stromy wąwóz.

O szlaku

Szlak Pięciu Jezior znakowany na czerwono od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeszcze przed drugą wojną światową podążało nim wielu turystów w poszukiwaniu pięknych krajobrazów i kontaktu z naturą. Wydano nawet folder „Sensburg der Luftkurort im Kranze der masurischen seen und Walder/Sensburg. Uzdrowisko otoczone mazurskimi jeziorami i lasami”, który przybliżał charakterystykę szlaku.

Praktyczne informacje

Jak zostało już nadmienione, nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania chęci udziału w wycieczce. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej. We własnym zakresie należy zadbać o picie i jedzenie. Warto ubrać się wygodnie, oczywiście na sportowo, zabrać jakiś poręczny plecak, w którym znajdzie się ciepła bluza i coś przeciwdeszczowego. Do udziału w rajdzie serdecznie zapraszają Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” i Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej.

Dodaj komentarz