6340294506_7abb1e8216_b, fot. flickrcom

Już teraz zapisz się na Bieg Niepodległości w Elblągu!

Już 11 listopada, dokładnie o godzinie 11.11 wystartuje główny Bieg Niepodległościowy w Elblągu. Jak można się domyślać, dystans biegu będzie liczyć 11 kilometrów. Zarówno start jak i meta biegu zostały wyznaczone na alei Armii Krajowej. Stąd też uczestnicy biegu podążą najpierw ulicą Pocztową dalej przez plac Słowiański, ulicę 1 Maja, 12 Lutego i powrócą na Armii Krajowej. Każda pętla ma długość dokładnie 1111 metrów. W zawodach udział wezmą zarówno zawodnicy indywidualni jak i sztafety pięcioosobowe. Sztafety będą zmieniać się co dwie pętle.

Nieco wcześniej, przed głównym biegiem, o godzinie 10.10 rozpoczną się biegi towarzyszące dzieci i młodzieży. Dystans to rzecz jasna 1111 metrów. Chwilę później wystartuje wspólny marsz, w którym mogą wziąć udział wszyscy pozostali uczestnicy wydarzenia, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegu. Zawody zostaną zakończone około godziny 13.00.

Organizator imprezy, Stowarzyszenie Elaktywni, gorąco zachęca do wystartowania w biegach w barwach narodowych. Zapisywać można się pod adresem http://nowe.elektronicznezapisy.pl/event/62.html. Tutaj też można uzyskać szczegółowe informacje na temat wydarzenia. Bieg zorganizowany jest w wysoce profesjonalny sposób. Zapisy trwają do 2 listopada, a liczba miejsc jest ograniczona. Osoby chcące wziąć udział tylko w biegach towarzyszących, mogą zapisać się w dniu zawodów.

Pozostali uczestnicy muszą dokonać zapisów do wspomnianego dnia 2 listopada (względy organizacyjne, m.in. kwestia przygotowania odpowiedniej ilości medali pamiątkowych). Warunkiem wzięcia udziału w biegu głównym jest również uiszczenie opłaty w wysokości 30zł. Młodzież w wieku od 16 do 18 lat płaci 20zł wpisowego. Warto wiedzieć, iż z każdego wpisowego zostanie odjęta kwota 5zł, która następnie zostanie przeznaczona na cel charytatywny. To, jaki to będzie dokładnie cel, ustali Elbląskie Centrum Wolontariatu.

Najlepsi biegacze mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne od 50 do 300zł (zależnie od osiągniętego miejsca), a ponadto wszyscy uczestnicy biegu będą mogli wygrać ciekawe nagrody rzeczowe w różnych konkursach. Uczestnicy biegu głównego otrzymają pakiet startowy. W pakiecie tym zawarte są chip wraz z numerem startowym, a także batonik, napój oraz bon na posiłek, który będzie wydawany po zakończeniu zawodów.

Dodaj komentarz